post

اعتراض آرتتا: قوانین VAR را نمی‌فهمم

اعتراض آرتتا: قوانین VAR را نمی‌فهمم

میکل آرتتا سرمربی آرسنال بعد از تساوی 1-1 تیمش مقابل لستر به اخراج ادی انکتیا بازیکنش اعتراض کرد و گفت قوانین VAR را نمی‌فهمد.

به گزارش “ورزش سه”، آرسنال دیشب در  خانه خود میزبان لسترسیتی بود و دو تیم در پایان این بازی به تساوی 1-1 رضایت دادند. اما میکل آرتتا سرمربی توپچی‌ها در پایان بازی به داوری این بازی و به خصوص به اخراج بازیکن تیمش ادی انکتیا در دقیقه 75 معترض بود و گفت نمی‌داند قوانین VAR دقیقا چیست و داوران ویدیویی بر چه اساسی تصمیم‌گیری می‌کنند.

آرتتا اعتراض شدید دیگری هم به خاطر اخراج نشدن جیمی واردی ستاره لستر داشت که به ادعای او بعد از لگد زدن به شکودران مصطفی بازیکن آرسنال اخراج نشده ولی انکتیا درحالیکه شایسته اخراج نبوده کارت قرمز دریافت کرده. آرتتا مدعی است این تصمیمات داوری جریان بازی را به نفع لستر برگردانده.

در نیمه اول مسابقه درگیری‌ای بین واردی و مصطفی اتفاق افتاد که آرتتا مدعی است باید به اخراج واردی منجر می‌شده. داور مسابقه ظاهرا این درگیری و برخورد پای واردی به سر مصطفی را تصادفی قلمداد کرد و از بررسی آن توسط VAR خوددای کرد.

آرتتا مدعی است اخراج انکتیا بازیکنش تنها چهار دقیقه بعد از ورود او به زمین که بعد از بررسی طولانی مدت صحنه با استفاده از VAR انجام شد نشان‌دهنده استاندارد دو گانه داور مسابقه در رسیدگی به خطاهای دو تیم بوده.

آرتتا در صحبتهای خشمگینانه خود درباره داوری بازی گفت:” در مورد کارت قرمز، ادی بازیکن ما نمی‌توانست بازیکن حریف را ببینند و قصدی برای آسیب زدن به کسی نداشت. باید این را بفهمند که او یک بازیکن جوان است. ولی لستر باید از دقیقه 42 به بعد ده نفره بازی می‌کرد. به خاطر خطایی که بین دقیقه 40 و 45 اتفاق افتاد”.

سرمربی آرسنال گفت:” اگر قرار باشد این جور اتفاق‌ها را با VAR بررسی کنیم باید همه آنها را بررسی کنیم. استاندارد باید برای همه یکسان باشد چون این تصمیمها می‌تواند نتیجه بازی را عوض کند. اگر حرکت ادی کارت قرمز داشت آن صحنه هم بدون شک باید کارت قرمز نشان داده می‌شد”.