post

سه امتیازی‌زن‌های لیگ نوزدهم را بشناسید! (آمار)

سه امتیازی‌زن‌های لیگ نوزدهم را بشناسید! (آمار)

هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر با درخشش مهدی ترابی و احسان حاج صفی همراه شد تا این بازیکنان بار دیگر ارزش خودشان را در ترکیب تیمی نشان دهند

به گزارش “ورزش سه”، رقابت های لیگ برتر به تازگی هفته بیست و سوم را پشت سر گذاشته و پرسپولیسی‌ها با ایجاد اختلافی 12 امتیازی، خودشان را از رقبا جدا کرده اند و شانس اول قهرمانی هستند.

این عنوانِ اولیِ محتمل گذشته از انسجام درونی قهرمان سه دوره پیشین فوتبال ایران و شکل تیمی پرسپولیس، به عملکرد مهدی ترابی نیز بستگی داشته و 18 امتیاز از 53 امتیاز سرخپوشان با ضربات سه امتیازی مهدی ترابی به دست آمده است. ترابی این نمایش های تاثیرگذار را به ترتیب مقابل تیم های پارس جنوبی جم، فولادخوزستان، ذوب آهن، گل گهر، پارس و شاهین بوشهر انجام داده است.

پیروزی تراکتور برابر صنعت نفت آبادان با دو گل از احسان حاج صفی به دست آمد تا این بازیکن برای چهارمین مرتبه نقش اصلی را در کسب سه امتیاز برای تیمش داشته باشد. سایر گل های سه امتیازی کاپیتان تراکتور در سه دیدار دیگر برابر پارس جنوبی، سایپا و پرسپولیس به ثمر رسیده است.

بازیکن بعدی این لیست عیسی آل کثیر مهاجم صنعت نفت آبادان است که در نیم فصل اول یکی از آماده ترین بازیکنان لیگ در ترکیب تیم فوتبال صنعت نفت آبادان بود و 4 بار عامل اصلی کسب سه امتیاز برای تیمش شد. آل کثیر این گل های سه امتیازی را مقابل تیم‌های گل گهر، تراکتور، شهرخودرو و پیکان ثبت کرده است.

در رتبه های بعدی بازیکنان سرشناش دیگری دیگر می شوند که امیری و علیپور از پرسپولیس و لوسیانو پریرا از فولادخوزستان هستند؛ بازیکنانی که هر کدام در سه بازی با گل هایشان باعث کسب سه امتیاز برای تیمشان شده اند.