post

پنالتی‌های پورتو علیه مهدی طارمی!

پنالتی‌های پورتو علیه مهدی طارمی!

بازی‌های چشم‌نواز ملی‌پوش ایرانی پورتو ادامه دارد و او این هفته هم در یک بازی حساس گلزنی کرد.

به گزارش “ورزش سه”، مهدی طارمی هفته به هفته نشان می‌دهد که بی‌دلیل به ترکیب پورتو نرسیده و جدا از بازی‌های موثری که ارائه می‌دهد، با گلزنی‌های خود تبدیل به مرد اول قهرمان سابق اروپا در فصل ۲۱-۲۰۲۰ شده است.

ستاره ایرانی پورتو که هر بازی نشان داده تشنه گلزنی است و روند صعودی‌اش سراشیبی ندارد، بامداد امروز هم در حساس‌ترین بازی هفته لیگ برتر پرتغال نمایش درخشانی ارائه کرد و بهترین بازیکن تیمش بود، اما عملکرد خوب او و گل زیبایی که مقابل براگا به ثمر رساند، در لحظات پایانی تبدیل به یک امتیاز شد.

در چارچوب بازی‌های هفته هجدهم لیگ برتر پرتغال و نخستین مسابقه دور برگشت این رقابت‌ها، تیم پورتو که مهدی طارمی را به‌عنوان مهاجم نوک در ترکیب و خط حمله داشت، از ساعت ۰۰:۱۵ بامداد امروز دوشنبه در ورزشگاه مونیسیپال، مهمان تیم رده سومی براگا بود که برتری در این دیدار می‌توانست شانس این دو تیم بالانشین جدول را برای تثبیت جایگاه دومی و نزدیک‌تر شدن به اسپورتینگ لیسبون صدرنشین بالاتر ببرد.

اولین موقعیت جدی بازی برای پورتو و مهدی طارمی در دقیقه ۷ روی ارسال کوتاه و در عرض موسی مارگا اتفاق افتاد که شوت مهدی طارمی پس از اصابت به مدافع براگا به کرنر رفت.

پورتو در دقیقه ۳۵ صاحب یک ضربه پنالتی شد که مثل همیشه مهدی طارمی زننده آن نبود و سرجیو اولیویرا برای پنجمین بار در این فصل پنالتی به دست آمده برای تیمش را با شوت زمینی وارد دروازه براگا کرد و تیمش را پیش انداخت.

ستاره ایرانی پورتو که انگیزه زیادی برای مساوی کردن تعداد گل‌هایش در عدد ۸ با سرجیو اولیویرا هم‌تیمی‌اش داشت، در نیمه دوم با انگیزه بیشتری پای به زمین گذاشت و توانست مثل همیشه موثر ظاهر شود و گلزنی کند.

طارمی در دقیقه ۵۴ بازی مقابل براگا نفوذی که خسوس کرونا از جناح چپ زمین انجام داد و با پاس چیپ تماشایی به او رساند را با شوت والی دیدنی تبدیل به گل کرد تا تیمش را به گل دوم برساند و آمار گل‌های خود در این فصل را با اولیویرا برابر کند.

پس از این گل، پورتو در دقیقه ۶۰ کرونا را بخاطر اخراج از دست داد تا همین اتفاق منجر به پیشتازی براگا در این دیدار خانگی و زدن دو گل در دقایق ۸۷ و ۴+۹۰ شود و برتری یاران طارمی هم از بین برود. ضمن اینکه پورتو یک دقیقه پس از گل تساوی براگا نیز دومین اخراجی را داد تا امیدی برای زدن گل در لحظات پایانی نداشته باشد.

در شبی که گل طارمی می‌توانست فاصله امتیازی پورتو با براگا رده سومی را به عدد ۵ افزایش دهد، دو اخراجی و فرصت‌سوزی این تیم کار را به تساوی ۲ بر ۲ کشید تا این نتیجه پورتو را ۴۰ امتیازی و در رتبه دوم جدول لیگ برتر پرتغال نگه دارد و براگا را ۳۷ امتیازی کند که این نتیجه بهترین اتفاق برای اسپورتینگ لیسبون صدرنشین و ۴۵ امتیازی بود چراکه آنها هنوز یک بازی کمتر دارند و می‌توانند با برتری در دیدار فردا شب مقابل ویسنته به قهرمانی نزدیک‌تر شوند.

با وجود نتیجه نه چندان مطلوبی که برای پورتو رقم خورد، اما مهدی طارمی توانست هشتمین گل این فصل خود را برابر براگا به ثمر رساند؛ تیمی که فصل گذشته هم برابر آن درخشید و توانست گلزنی کند و پنالتی بگیرد.

ملی‌پوش ایرانی پورتو با گلزنی مقابل براگا تعداد گل‌های این فصل خود را به عدد ۸ رساند تا به همراه سرجیو اولیویرا در رده دوم جدول برترین گلزنان لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد و فاصله خود با پدرو گونکالوس، بازیکن ۱۴ گله اسپورتینگ لیسبون را کمتر کند.

البته پنالتی‌هایی که پورتو در این فصل به دست آورده و در دیدار با براگا هم مثل همیشه به مهدی طارمی داده نشد، نقش زیادی در عدم حضور ستاره ایرانی در صدر جدول برترین گلزنان لیگ برتر پرتغال دارد.

سرجیو اولیویرا که در این فصل همانند مهدی طارمی ۸ گل به ثمر رسانده، ۵ گل خود را از روی نقطه پنالتی زده که اگر فرصت‌های داده شده به او در اختیار هم‌تیمی ایرانی‌اش قرار می‌گرفت، شانس طارمی برای آقای گلی در پایان فصل هم بیشتر می‌شد و او مثل سال گذشته کفش طلای لیگ برتر پرتغال را به دست می‌آورد.

طارمی در شرایطی بهترین بازیکن تیمش در بازی مقابل براگا بود که این بازی درخشان را در فاصله ۱۰ روز به دیدار حساس لیگ قهرمانان اروپا برابر یوونتوس به نمایش گذاشت و نشان داد انگیزه بالایی قبل از جدال با کریستیانو رونالدو و تیم ایتالیایی دارد.