واکنش کارشناس فوتسال به باخت ایران به ژاپن در آسیا

واکنش کارشناس فوتسال به باخت ایران به ژاپن در آسیا

محمد هاشم‌زاده: ناگویا منطقی‌تر بازی کرد و برنده شد

محمد هاشم‌زاده، کارشناس و مربی تیم‌ملی فوتسال درباره عملکرد تیم مس سونگون واکنش نشان داد وی گفت: «نباید نگاهمان این باشد که همیشه در مسابقات اینچنینی ما حتما قهرمان می‌شویم. یکی از دغدغه‌های منِ مربی هم این است که هرگاه پا در مسابقات یا تورنمنتی می‌گذاریم از قبل به ما می‌گویند شما که قهرمان هستید و… این نوع نگاه باعث ناراحتی است چراکه زحمات بازیکنان و کادر فنی نادیده گرفته‌ می‌شود.»

محمد هاشم‌زاده

محمد هاشم‌زاده

مس سونگون به‌عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های فوتسال آسیا و در‌حالی‌که در دوره گذشته قهرمان مسابقات شده بود با شکست ۲ بر صفر برابر نماینده ژاپن از تکرار قهرمانی باز ماند و به مقام دوم بسنده کرد.محمد هاشم‌زاده ، کارشناس و مربی تیم‌ملی فوتسال درباره عملکرد این تیم گفت:

«نباید نگاهمان این باشد که همیشه در مسابقات اینچنینی ما حتما قهرمان می‌شویم. یکی از دغدغه‌های منِ مربی هم این است که هرگاه پا در مسابقات یا تورنمنتی می‌گذاریم از قبل به ما می‌گویند شما که قهرمان هستید و… این نوع نگاه باعث ناراحتی است چراکه زحمات بازیکنان و کادر فنی نادیده گرفته‌ می‌شود.»

محمد هاشم‌زاده ادامه داد:

«بازیکنان مس‌سونگون در طول مسابقات و بازی فینال زحمات خودشان را کشیدند، اما به آنچه می‌خواستند نرسیدند. حقیقت این است که بازیکنان ناگویا منطقی‌تر از ما بازی کردند و توانستند به گل برتری برسند و برتری‌شان را حفظ کنند. از طرفی هم مسی‌ها کمی بدشانسی آوردند که توپ‌هایشان به گل تبدیل نشد. ضمن اینکه مصدومیت سه بازیکن مس (اولاقباد، لطفی و تقی‌زاده) در کار تیمی بازیکنان این تیم تاثیرگذار بود و شاید اگر این نفرات حضور داشتند شرایط بازی فینال فرق می‌کرد.»

محمد هاشم‌زاده ستاره سابق تیم‌ملی فوتسال تصریح کرد:

«درست است که سطح فوتسال ما از آسیا فراتر است، اما نباید از این نکته غافل شد که ژاپن با سرمایه‌گذاری مناسب و برنامه‌‌ریزی‌های دقیق در‌حال پیشرفت است. به هرحال گفتنی‌ها درمورد تیم مس‌ زیاد است و بعدا بهتر می‌توان با آنالیز دقیق بازی‌ها درمورد عملکرد کادر فنی و بازیکنان مس‌سونگون کامل‌تر صحبت کرد. به کادر فنی و بازیکنان مس خسته نباشید می‌گویم. آنها تمام تلاش‌شان را کردند.»